Przejdź do głównej zawartości

Chińczyk - emocje i ćwiczenia logopedyczne!

Wykorzystujemy tutaj tradycyjnego Chińczyka lekko go modyfikując. Ja wykorzystałam grę gotową:


Zasady są identyczne, jak w tradycyjnym Chińczyku. Jedyną różnicą jest to, że musimy wprowadzić w środkowego pole tylko dwa pionki - skraca to nieco czas gry i w ten sposób można ją wykorzystać dosłownie w każdej wolnej chwili. Od razu odpowiadam na pytanie, jak do gry "przemycić" treści logopedyczne? W bardzo prosty sposób! W gotowej planszówce mamy w zestawie kartoniki z obrazkami oznaczone na odwrocie gwiazdkami w trzech kolorach (w domu możemy je zrobić samodzielnie). Odpowiadają one gwiazdkom na poszczególnych polach planszy. Te także możemy dorysować sami.


Gracz stając na kolejnym polu musi wylosować kartonik z odpowiednim kolorem i odczytać słówko (oczywiście poprawnie). Jeśli powie źle, spotyka go kara. Sami ustalamy, że będzie to cofnięcie się o wylosowaną ilość pól, czy też powrót na start.
Udanej zabawy!
Wasz logopeda

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Witam w szkolnym gabinecie logopedycznym:-)

Szkolny gabinet logopedyczny już pracuje. Uczniowie klas 1 - 3 maja za sobą pierwsze spotkanie z logopedą. Zapraszam też Rodziców - za pomocą tego bloga będę informowała o moich działaniach i zamieszczała wskazówki do pracy z dziećmi. Zapraszam też Rodziców uczniów, którzy na stałe nie uczęszczają na moje zajęcia - każdy przecież może od czasu do czasu poćwiczyć wymowę:-)

 Gabinet jest wyposażony w mnóstwo programów i gier logopedycznych - o tym już za kilka dni.
 Zawsze dbam o to, aby było kolorowo i wesoło.

Lustro zachęci do robienia minek:-)
Zapraszamy wszystkie dzieci na start w biegu o mistrza wymowy:-)
Wasz logopeda
Violetta Langner

Regulamin zajęć logopedycznych

Wielu rodziców pyta. Udostępniam więc regulamin, który każde dziecko będzie miało wklejony do zeszytu podczas pierwszych zajęć.
Regulamin zajęć logopedycznych na terenie szkoły
Dziecko może zostać zakwalifikowane na zajęcia na podstawie orzeczenia lub opinii PPP, obserwacji wychowawcy/nauczyciela lub badania wstępnego logopedy. Zajęcia odbywają się co tydzień według planu. Dla klas 4 - 7 według potrzeb. Logopeda odbiera dzieci po pierwszym dzwonku przed dyżurką lub ze świetlicy szkolnej. Po zajęciach odprowadza uczniów do wyjścia przy dyżurce, świetlicy lub do klasy na lekcje. Rodzic nie zaprowadza dziecka na zajęcia samodzielnie. W trosce o bezpieczeństwo uczeń nie może sam przebywać na korytarzu czekając na logopedę. Rodzic zakłada dziecku zeszyt formatu A4 i po każdych zajęciach sprawdza adnotacje logopedy potwierdzając je podpisem. Dziecko w domu ćwiczy pod okiem rodzica lub opiekuna zgodnie ze wskazówkami logopedy. W przypadku nieobecności planowanej logopeda powiadamia o tym rodziców …

Byliśmy u logopedy:-)

Wszyscy uczniowie klas 1 - 3 miały okazję rozmawiać z logopedą. Podczas tego krótkiego spotkania pograliśmy w grę edukacyjną i kolorowaliśmy olbrzymia kolorowankę, która niedługo ozdobi nasz gabinet. Z niektórymi uczniami będziemy spotykać się nieco częściej:-)